Seksualność... jest niezwykle fascynującym i ważnym aspektem naszego życia. Seks? Zaczynamy...!

Zdjęcie

Seksualność... jest niezwykle fascynującym i ważnym aspektem naszego życia. Seks? Zaczynamy...!

Seks to temat, który może wywołać szeroką gamę emocji - od ekscytacji po niepewność.

Dziś chcielibyśmy zaprosić Cię na podróż przez krainę naszych zmysłów i emocji, gdzie życie seksualne staje się nie tylko tematem rozmowy, ale także pretekstem do odkrywania i czerpania przyjemności z tego, co nas czyni ludźmi. Seksuolodzy, czyli specjaliści zajmujący się naukowym badaniem seksualności, intymności i związanymi z nią kwestiami, mają wiele do powiedzenia na temat orgazmu, a aspekt zaburzeń seksualnych lub samych przyczyn zaburzeń powoli nie jest tematem tabu.

Seksualność człowieka czyli... Odkrywanie swojego Ja 

Seksualność to nie tylko fizyczny aspekt naszego istnienia, ale także kwestia tożsamości. Każdy z nas ma prawo do odkrywania, kim jest i jakie są nasze preferencje czy upodobania. To podróż, która wymaga czasu, akceptacji i otwartości na nowe doznania oraz potrzeby seksualne. Warto zrozumieć, że nasza seksualność może się zmieniać w miarę jak dojrzewamy i poznajemy siebie coraz lepiej.

Pożądanie, seksuologia czy orientacja to nie tylko kwestia edukacji, to przecież poznawanie siebie, własnej seksualności. Oczywiście wiemy, że psychologia zajmuje się badaniem różnych sfer ludzkiego zachowania i umysłu, w tym również tematem libido. Poznawanie własnego ciała, orientacji seksualnej czy zachowań seksualnych to coś najcenniejszego co możemy zrobić dla siebie.

A co mówi Dr?

W psychologii, libido jest często rozumiane jako energia seksualna lub popęd płciowy. Sigmund Freud, znany psychoanalityk, lekarz, wprowadził ten termin i umieścił go w centrum swojej teorii psychoseksualnego rozwoju. Według Freuda, libido jest zasadniczą siłą motywującą ludzkie zachowanie, a jego rozwój ma kluczowe znaczenie dla kształtowania osobowości. Ciekawe, prawda?

Radość w Komunikacji :)

Jednym z kluczowych elementów zdrowej i satysfakcjonującej seksualności jest komunikacja. Nie da się przecenić roli otwartej rozmowy o naszych pragnieniach, oczekiwaniach i granicach. Wspólna rozmowa może prowadzić do intymnego zrozumienia partnera, a także otworzyć drzwi do nowych przyjemności. 

Zmysłowe Eksploracje

Seksualność to także zmysłowe doznania, które nie ograniczają się jedynie do sypialni czy samego aktu seksualnego. Często zapominamy, że przyjemność może płynąć z różnych źródeł - od romantycznej kolacji po wspólny taniec, prawda? Warto eksplorować swoje zmysły i pozwolić sobie na nowe doświadczenia, które pobudzą naszą kreatywność i zmysłowość. Warto temu poświęcić czas, przemyśleć i zacząć działać, już w ciągu dnia!

Seksualna akceptacja i różnorodność...

Dla każdego akt seksualny to coś innego! My to wiemy, a Wy?

Nie ma jednego "normalnego" wzorca seksualności. Ludzie są niezwykle różnorodni i to, co sprawia komuś przyjemność, może być zupełnie inne niż dla bliskiej Wam osoby. Ważne jest, aby akceptować siebie i innych w pełnej różnorodności ich pragnień i preferencji. Jedni lubią jak stosunek płciowy jest odważny, inni mogą odczuwać wstyd przed drugą osobą jeżeli chodzi o tego typu zabawy. Oczywiście nie oznacza to, że musicie szukać pomocy wśród lekarzy lub iść na psychoterapię! Pamiętajcie, tak jak wcześniej pisaliśmy: akceptacja, rozmowa, poznanie partnera to coś co wymaga cierpliwości i wspólnej praca. W sumie ta praca może przerodzić się w atrakcyjną zabawę, która może być bardzo podniecająca!

Seksualność człowieka...

Jest jak kolorowy paleta farb, która pozwala nam malować nasze życie pięknymi barwami. Odkrywanie swojej seksualności, podniecenia to podróż pełna odkryć, radości i wzajemnego zrozumienia. Pamiętajmy, że nie ma jednej poprawnej drogi w tej podróży - istotne jest to, żebyśmy czuli się komfortowo i autentycznie wyrażali siebie. Niech ta podróż stanie się dla nas okazją do celebracji tego, co sprawia nam przyjemność i wzbogaca nasze życie. Stereotypy, które panują w tych obszarach życia warto zepchnąć na drugi plan. 

A co radzi seksuolożka / seksuolog? Medyczny, specjalistyczny punkt widzenia...

Oczywiście, jeżeli macie jakiś problem, który wydaje Wam się czysto biologiczny, m.in zaburzenia erekcji lub różnego rodzaju uzależnienia, np uzależnienie od seksu to zachęcamy nie omijać szerokim łukiem specjalistów. Gwarantujemy, że w aspekcie seksualności i funkcjonowania seksualnego jest to bardzo ważne i nie ma się czego wstydzić. Profesjonalny specjalista typu lekarz, psycholożka / psycholog, którzy o edukacji seksualnej wiedzą więcej i są wyspecjalizowani w tej dziedzinie pomogą każdemu. Czasami wystarczy rozmowa, żeby poczuć się lepiej i wiedzieć co dalej robić z naszym "problemem", który szkodzi zdrowiu i wpływa na naszą atrakcyjność.